Google a Microsoft jako soupeři? Nic nemožného.

Je jasné, že Microsoft má nyní dominantní pozici na trhu. Díky Windows, které se staly standardem mezi operačními systémy může Microsoft obyčejné uživatele nabádat na užívání svých vlastních aplikací jako je Microsoft Office, Live služby, Windows Media Player, Internet Explorer – všechny tyto aplikace se staly standardem, protože je proklamovaly Windows.
 
V posledních měsících mě ale zaujaly události spojené s portálem Yahoo, který je něco jako český Seznam.cz pro američany. Yahoo byl vůbec první portál pro širokou veřejnost na světě a nabízel jako první vyhledávání webových stránek. S tím samozřejmě souvisí poslední Microsoftí ambice se Yahoo získat. Konkrétně Yahoo Search – tedy právě vyhledávací službu Yahoo chtěl Steve Ballmer, současný šéf Microsoft koupit. Yahoo odmítl – několika milionová částka se mu asi zdála málo, ale následný krach na burze v USA shodil akcie Yahoo na historické minimum a možnost, že by se jeho vlastníkem stal Microsoft už mu nebyla úplně proti srsti. A ikdyž i to vezmete kolem a kolem, tak jedinou službou, která je na Live.com ta zaostávající je vyhledávání. Pokud by se Microsoftu podařilo Yahoo koupit, zcela počítám s tím, že by vyhledávací roboty použil pro Live.com a to by se rázem katapultovalo mezi nejlepší vyhlávače na světě (vždyť Yahoo je v současnosti druhý nejpoužívanější – před ním je tu Google).
 
Microsoft by tak zcela naprosto ovládal trh s počítači. Přinesl by operační systém s kvalitním vyhledávacím engine, možností tvořit blog, ukládat svoje data online apod.
 
V současnosti ale také prosakuje na povrch, že Google připravuje vlastní operační systém. A Google na to rozhodně kapitál má. Před nedávnem představil nejlepší internetový prohlížeč na světě. Má svoje Google Apps – Dokumenty, Email, Kalendář apod. Pokud by to byla pravda, došlo by k největšímu boji softwarových výrobců v historii. Válka mezi Microsoftem a Googlem není zcela neskutečný nápad.
 
Google by pravděpodobně šel cestou Online řešení. Tedy že byste měli všechna data na vzdáleném disku. Microsoftu však není tato trasa neznámá a také se na to zaměřuje.
Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: