Nové Windows Live – změna k lepšímu?

Ačkoliv si aplikace a služby Windows Live vycházející od softwarového giganta Microsoft nemohu vynachválit, nejsem zcela spokojen s vývojem v posledním měsíci. Přibylo sice spousty nových funkcí a vše je stále zadarmo, ale jednu zásadní nevýhodu to má. Někdo ve vedení Microsoftí divize Live aplikací totiž dopředu protlačil zcela špatný a pohnutý nápad. A to sice předělat celé grafické prostředí aplikací. Obyčejný Franta uživatel má nyní práci na internetu ještě těžší. V novém emailu je totiž zatraceně těžké se vyznat a změn se dočkali i spaces.
 
msn1
 
O tom, že se chystá významná grafická předělávka aplikací Live svědčí i vzhled nového Live Messenger 8.1 beta, který se také vydal cestou bílé s černým a velkým písmem. Taková kombinace je nejen matoucí a neprofesionální ale zároveň naprosto špatně. Prvky vypadají roztřeseně a naprosto uživatel dezorientují. Nikdo se o novou grafiku Live aplikací neprosil a je to jen změna k horšímu.
 
Rád bych ale také něco pochválil: Funkce. Těch přibylo skutečně hodně a nejsou k ničemu. Například v nové veri Messengeru 8.1 betě se můžeme těšit z možnosti být přihlášení na několika zářízeních zároveň jako to známe například ze Skype. Velkých novinek se dočkala i Home stránka Live služeb. Ačkoliv je zabalena v již mnou kritizované grafické, funkce a zobrazované informace se hodí. I když to trochu protiřečí mým předchozím slovům, je přehlednější.
Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: