Visty a jejich rozeznávač hlasu

O tom, že Visty v sobě mají od začátku implementován program Speech Recognition mnoho lidí neví. Přesto jde o jednu z největších vychytávek tohoto Operačního Systému. Usnadní vašim rukám a prstům.

Dlouhou dobu byl jedničkou na trhu s programy pro ovládání PC hlasem Dragon Naturally Speaking od firmy Nuance. Jde o špičkový program s přesností okolo 99 procent. Jedna jeho licence však stojí v přepočtu přes 20 000 Kč.

Visty, které stojí ale mnohem méně (5 000 Kč) však v sobě obdobný program mají také. A ten naprosto dostačuje k tomu abyste svého miláčka ovládali hlasem stejně hbitě jako rukou. To vše vyjde za naprostý pakatel původní licence Dragon Naturally Speaking. Z Vist se tedy stává naprostý zabiják produktů firmy Nuance.

Na začátku po vás budou Visty chtít abyste jim nadiktovali několik cvičení. Posléze projdete tutoriálem, kde si osaháte jak se co pomocí hlasu dělá. Celý trénink rovněž obsluhujete hlasem.

Pokud se během vaší práce stane nějaká chyba, například že při diktování se na obrazovku vypíše jiné slovo, můžete programu toto slovo vnutit. Visty si to zapamatují a příště již znovu stejnou chybu neudělají.

Hlavní nevýhodou je, že počítač lze ovládat hlasem jen v anglickém módu. Nelze diktovat příkazy česky a nelze ovládat Visty v češtině. Abyste si mohli Speech Recognition osahat, musíte si stáhnout zhruba gigovou záplatu, která vám přidá do systému i angličtinu.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: