Flashky jsou pasé – nechte za sebou data letět vzduchem

Nadpis možná zní trošku nadneseně nicméně je to tak – ano. Nedávno Microsoft vydal Live Mesh, které hodně lidí zaujalo. Ale já nechápu ten humbuk kolem něčeho, co už tu dávno bylo – teď mluvím o Live Sync. Program nabízející totožné funkce. Čerstvě jsem ho nainstaloval před pěti minutami, vyzkoušel a funguje skvěle – abyste byly v obraze. Live Sync je podobně jako Office Groove nebo zmíněný Live Mesh program na synchronizaci libovolných složek v několika počítačích. Synchronizace funguje na technologii peer-to-peer stejně jako torrenty. Jednoduše si ve svém počítači najdete složku, kterou chcete synchronizovat (v mém případě mou velkou sadu písniček například) a jakmile jsou oba nebo více počítačů online na pozadí se všechno synchronizuje a ve výsledku se o nic nestaráte a máte na všech computerech stejná data.
 
Funguje to i opačně – jakmile provede někdo z počítačů změny, na všech mašinách to je co nejrychleji vidět. Tahle technologie má tu výhody, že nemusíte nic dělat manuálně a nemusíte mít veřejnou IP adresu což byl hlavně v dobách přístupu na domácí počítač z opačné strany zeměkoule větší problém.
 
Jak už jsem zmínil, přenos funguje kdykoliv, kdy jsou oba počítače online. Ukázková je kupříkladu situace, kdy jste ve škole s notebookem a od kamaráda si nahrajete do složky s hudbou nějaké nové písničky. Tou dobou například nějaký váš příbuzný doma zapne počítač a už se data z vašeho notebooku posílají do stejné složky na vašem pevném počítači doma.
 
Jen tedy nechápu, proč Microsoft vydal tři aplikace (Live Sync, Live Mesh a Office Groove), které dělají ty samé věci :).
 
 

Při začátku synchronizace uvidíte nepatrné zástupce s šipkami, které se teprve později nahradí skutečnými soubory

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: