Prostě nevím jak to popsat

Dnes jsem na TN.cz narazil na tento článek, kde profesionalista na zbraně popisuje široké veřejnosti jakými samopaly, tanky a kulomety jsou vybaveny strany palestinsko-izraelského konfliktu. Tohle se mi opravdu nelíbí. Ještě by někdo mohl postavit novou televizní stanici, kde by sledovali průběh války živě z helmy nějakého voják uprostřed akce a dole na malém grafu ukazovali jaká strana zabila víc lidí.
 
Něco podobného se dělo před několika lety v USA, když Američané začali válku v Iráku. Na arabských televizích byly záběry na zavražděné děti, na těch amerických zbraňový expert v perfektně padnoucím saku popisoval jak efektivní je kazetové bombardování.
Reklamy

3 Responses to Prostě nevím jak to popsat

  1. Matěj says:

    Tohle nechápu – co je na popisování zbraní v konfliktu špatného? Pokud jde o samotný konflikt, tak to beru – každý na to má názor svůj, ale ohledně online příspěvku naší jediné bulvární televize bych se nevzrušoval.

  2. Štěpán says:

    Vadí mi to, že to sledujeme jak hokejový zápas.

  3. Vladimír says:

    Štěpán: protože zatím je výhodnější to pozorovat a neúčastnit se – viz Sun Tzu – Umění válkyhttp://www.sonshi.com/learn.htmlBTW Izrael postupuje skoro doslova – jedno ze základních pravidel zní "přenést boj na území nepřítele" (jako například Hannibal)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: