Microsoft – vstřícnost, rychlost, profesionalita

image

Tento článek by mohl být jedním z mnoha, co jsem už psal a co Microsoft za jeho kroky za poslední roky chválí. A taky že je. Microsoft, jak už jsem psal,  skutečně urazil opravdu dlouhou cestu. Změnil jsem názor na celkovou společnost. Podobně to necítím jen já (vizte Matějův článek)…

Ale těchto článků je tu už hromada. Microsoft mě nyní potěšil ještě mnohem více a to přístupem k vývojářům.

Vyvíjet pro platformu Windows je jednoduše nejlepší. Proč? Protože Microsoft je nejen všude.. (takže vaše aplikace pod Windows můžete snadno naportovat i na Windows Mobile nebo XboX360), ale svých vývojářů si skutečně váží. A ti je u tak obrovské firmy hodně nezvyklé.

Své problémy tedy nemusíte řešit na polo-amatérských českých diskusních serverech, ale s přestupem na Microsoft technologie se stanete zároveň členy MSDN fóra apod. Ale s čím vám může svůj vděk tato společnost dokázat ještě více?

Především jsou to volně stažitelné vývojové nástroje (Visual Studio Express Edice), díky nimž si může jednoduchou, ale i složitější aplikaci pro Windows napsat skutečně každý. Díky integrovanému vizuálnímu editoru si jednoduše na vlastní okno naházíte několik tlačítek a v jednoduchém Visual Basicu řeknete co se má stát když se některé tlačítko klikne. Za pět minut si tak můžete vytvořit textový editor, prohlížeč obrázků apod.

Pro vývoj herních projektů poslouží vynikající XNA studio. Opět stažitelné zcela zdarma. Síla XNA nespočívá jen v jednoduchosti, ale také variabilitě. Projekty vytvořené pro PC pak zcela primitivně můžete přepsat na XboX 360.

Nejhýčkanější jsou ale v oblasti vývoje především studenti. Microsoft se na ně zaměřil. Proto všichni studenti mohou zdarma sáhnout například po profesionální edici Visual Studia 2008, Windows Serveru 2008 či Expression Studia na tvorbu grafiky, webů a dekodování videí.

Pokud jste vyložení začátečníci, nesmírně vám pomohou kvalitní Screencasty – jinými slovy – videotutoriály. Na videu vidíte, co lektor dělá a říká vám doprovodný text, při němž vysvětluje jak co funguje.

Ke všem těmto tutoriálům vede snadná cesta skrze vlastní Live ID. Nejen, že veškeré vývojové nástroje obsahují kvalitní Intellisense, který v sobě nese obsáhlou databází všech příkazů i s popisky, ale vývojové nástroje v sobě mají kvalitní nápovědu a jsou skvěle integrovány dohromady s MSDN, kde můžete své projekty diskutovat s dalšími vývojáři a v nemalé míře i přímo s profesionálními vývojáři od Microsoftu.

Pokud do mě neuhodí blesk nebo dokud nezačnou padat trakaře, tak u Microsoftu zůstanu. Nejenže vývoj na tuto platformu je skutečně jednoduchý, ale rovněž velice perspektivní.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: