Tři dny s IE8

Nová verze

O novém webovém prohlížeči od Microsoftu se hodně básnilo. A básnili jsme i my, vy a oni. IE8 spatřilo ve své finální verzi světlo světa a ten je teď hezčí, čistší a rychlejší.

Osobně jsem IE8 velice fandil a hodně od něho očekával. A taky hlavně pro jeho provázanost se systémem. S novým IE8 (respektive jeho jádrem) je tedy Windows rychlejší a stabilnější. Pro všechny IT profesionály byl devatenáctý květen svátkem. Dlouho očekávány webový spasitel se totiž konečně ukázal.

Nová verze IE8 znamená mezník větší než si připouštíme. Stačí se podívat s čím vším dnes IE8 a potažmo jeho jádro komunikuje a kde se využívá. Nejenom tedy ve Visual Studiu, kde je teď tvorba ASP.net aplikací rychlejší a rychlejší nápověda (jelikož i ta využívá Trident jádro z IE), ale i v normálním světě.

IE a jeho integrita

Chápu že některým nedozrálým IT “profesionálům” integrace nového webového prohlížeče do systému vadí. Představují si, že si budou moci své Windows upravit dle svého. Proti tomu nic nemám. Ale fakt, že po instalaci čerstvého systému budu muset někde hledat flashku s instalátorem IEčka mi není po chuti.

Mám rád, když systém nainstaluji a všechny jeho komponenty mezi sebou umí inteligentně komunikovat. A to je právě značná nevýhoda ostatních produktů třetích stran. IEčko, WMPlayer a Outlook, Messenger a pod. jsou skvěle synchronizovány a nabízejí kvalitní platformu pro to, jak počítač využívat na plno. Nechci prostě na prohlížení internetu využívat Firefox, na hudbu Winamp a na poštu Thunderbind + ještě nějaké primitivní ICQ u kterého, k mému pčekvapení, většina ČR zůstala i po několika letech, kdy je tento zastaralý kecálek a jeho Oscar protokol x-krát přemožen.

Dobrá tedy. Zůstaňte si se svými nestabilnímu a pochybnými linuxovými distribucemi. Za pět tisíc jsem si pořídil operační systém, který funguje, nabízí vynikající bezpečnost jak před jinými počítači, tak před uživatelem samotným, aby ho mohl poškodit co nejméně. Za pět tisíc jsem si pořídil kvalitní software a investoval bych i víc. Jsem prostě člověk, co se nechá za své peníze rád rozmazlovat.

Reklamy

4 Responses to Tři dny s IE8

  1. Lukáš says:

    Článek nad mé očekávání. Rozhodně jsem nečekal že bude takové kvality a tak rychle 🙂 Frag pro Minatoryho.

  2. Štěpán says:

    Díky – pozitivní komenty, mě vždy potěší :o)

  3. Matěj says:

    S článkem souhlasím – vidím to de facto stejně.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: