Sen o malé rybičce

 Občas mě úroveň českých internetových diskusí jednoduše dostává.

windows7Nejvíce mě však rozesmívá, když přijde řeč na Windows 7. Najednou se začne hromadit tuny negativních kritizmů směrem k tomuto operačnímu systému. A to zejména od lidí, kteří si jej ani “nedotkli”. Stačí jim prostě, že vidějí několik obrázků a hned z toho dělají závěry. Obzvláště úsměvné pak je, když vám někdo řekne, že Windows 7 jsou zabugovanější než XPčka.

“Bodejď by nebyly. Když se jedná o betaverzi.”

Řada lidí Windows 7 vytýká jejich podobnost s Windows Vista. Moje otázka zní… podobnost čeho?! Nějak jsem si nevšiml, že by Windows 7 byly kopií Windows Vista jak furt kde kdo ustavičně řve. S grafickým prostředím Windows Vista přišla prostě nová generace Uživatelského rozhraní. Microsoft se ji bude pravděpodobně pár let držet. Jinak nejsou, vyjma tlačítek na zavírání, maximalizace a minimalizaci Windows 7 svému předchůdci ničím podobné.

Windows 7 údajně nebudou revolucí. Nasrat! Windows 7 revolucí budou. Nabízí přepracované ovládání. Tzn. interaktivní náhledovky (Aero Peek), okno na přechod na plochu na pravé straně Taskbaru, zmizel panel snadného spuštění (místo něj fungují připínáčky), byla zabudována funkce Windows Touch a na světlo světa vylezly Jump listy apod.

Přitom se jedná o zásah do systému větší než by kdo čekal. S tímto uživatelským prostředím se prostě pracuje 3krát rychleji. Od verze Windows 95 je to tedy první zásadní změna a vydařila se naprosto skvěle. Tleskám.

Windows 7 také neustále řada Linuxáků srovnává s KDE. Ale tím, že do operačního systému dodělám Taskbar, který bude dvakrát vysoký neznamená, že hned kopíruji KDE. To řada zastánců pochybné linuxové subkultury prostě nedokáže pochopit.

“Ano, až přijdou Windows 7, bude to zlom. Naprosto jím věřím a fandím.”

Reklamy

6 Responses to Sen o malé rybičce

 1. Jirka says:

  Windows 7 vychazí z Visty. V tom si dovolím nesouhlasit. Jinak máš pravdu. Na Windows 7 nejvíce nadávají idioti, keří před mnoha lety sotva pochopili ovládání XPček. Tito blbečci se sdružují do skupiny debilů, kde se snaží proti W7 bojovat stejně urputně, jako před Vistou. Zkrátky jsou to kreténi, neschopní pracovat s pěti tlačítky na mikrovlnce, aniž by měli přesně napsaný postup (2x modré tlačítko, pak 3x červené a nakonec 1x žluté) a tak se plně děsí, že by jednou mohlo být něco nějak jinak.

 2. Vladimír says:

  podobnost systémů je….a být musí, páč většina lidí má dvě oči s 3D viděním, 10 prstů na rukou a v podstatě podobný způsob práce s informací, kterou prostřednictvím smyslů získá….takže jo – navenek si jsou ty OS podobné…a to už od 16-bit Windows…Designové měny nemůžou být příliš velké, jinak by se v tom uživatel ztratil (viz Office)podle mě budou Win7 podobný generační zlom, jako třeba Win NT 4.0 (oproti NT 3.51)

 3. Štěpán says:

  Teď úplně nechápu jak si myslel, že Windows 7 vychází či ne. Ano. Windows 7 mají zrychlené jádro Windows Vista – o tom žádná.

 4. Štěpán says:

  Měl jsem na mysli Taskbar – ten doznal spousty změn k lepšímu a i tyto malé změny co jsem tam popisoval jsou změny ve skutečnosti obrovské. Nimcéně mám je rád a líbí se mi. Nový taskbar pochopí každý a bude za něj rád. Článkem jsem chtěl vyjádřit své nepochopení k lidem, kteří vidí, že když okna mají stejné minimalizační tlačítko, tak z toho hned vyvozují, že sedmičky budou kopií Vista – což je samozřejmě nesmysl. Vycházejí z ní, ale jejich kopií rozhodně nebudou.

 5. Vladimír says:

  "když okna mají stejné minimalizační tlačítko, tak z toho hned vyvozují, že sedmičky budou kopií Vista" – jo, to jsem vlastně chtěl říct :-)BTW OPRAV SI TEN NADPIS! :-O

 6. Štěpán says:

  Nadpis opraven :o)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: