Warriors

Ne ne. Válečníci skutečně nejsou pro každého. Pokud jste současným stylem a tématikou válečných filmů přesyceni, tak doporučuji zrovna Warriors jež mi byli velice příjemným zpestřením jinak pořád slepě stejného stylu válečných velkofilmů.

“Warriors jsou jiní

Koukal jsem na to s otevřenou pusou. Koukal jsem na to pět minut a nikde žádný hrdina, žádná muzika nic. Prostě jen válka. Nepřikrášlená. Válka o lidech, vojácích a nevinných civilistech, kteří na to vždycky nejvíce doplatí.  Warriors si totiž zavdávají za cíl ukázat možnosti válečného vraždění jinak. Ukazují hrůzy války zcela prostě a jednoduše.

Warriors na to jdou jinak. Prostě odlišně. Nesnaží se ve vás vyvolat pocity umělého smutku pomalou muzikou a obrazem na válečná jatka. Pocity hnusu vám ukáží vražděním civilistů. Ovšem bez muziky a jen s jednoduchou kamerou v dokumentárním stylu. Ten hnus spočívá v tom, že si budete připadat jako byste tam byli. Bude vám to připadat skutečné a opravdové.

Ne ne ne. Zjisťete si to sami.

Garantuji vám, že po tomto filmu budete válku nenávidět. A nebude chvíle, kdy při spouštění oblíbeného Call of Duty si neřeknete: Díky bohu, že u nás válka není.

Warriors na CSFD

 

Mimochodem: Bosenské scény se natáčeli v ČR

Reklamy

5 Responses to Warriors

 1. C.P. says:

  Ten film jsem viděl někdy před 8 lety. Člověk který tam nebyl v této válce, pochopí (snad) co se tam opravdu dělo a co to znamenalo pro lidi, nejen ty vojáky.

 2. Vladimír says:

  tenhle film jsem viděl několikrát a musím říct, že je to podle mého názoru (a že můžu srovnávat) asi nejrealističnější film s touto tematikou….včetně následných veteránských pocitů a stavů těch vojákůdoporučuju, ale chce to pevné nervy

 3. Štěpán says:

  Dneska jsem to pustil ve škole místo předmětů, co se tam normálně učí. V rámci výuky o dějepis. A měli byste vidět reakci jinak naší dost hlučné třídy. Jakmile se ozvala známá melodie v konečných titulkách, všichni byly naprosto ticho a trochu v šoku.Tenhle film je prostě pro výuku o válce jako dělaný.

 4. Miroslav says:

  výborný a zaroveň asi nejdepresivnější film co jsem kdy viděl, jednoznačně výborný film

 5. Jindřich says:

  Výbornej film, připojuju se k doporučením, je to podobný valčíku s Bašírem, který jsem díky Štěpánovy nedávno zhlédl.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: