Když programátor vítězí na designérem

Netvrďte mi, že některé programy nejsou skutečný průser. Takovým typickým příkladem je třeba zrovna Office Outlook. Ačkoliv je to téměř dokonalý poštovní a spíše pracovní klient a Mirek si ho nemůže vynachválit tak ale přece… kdo se má v tom šílenství na obrazovce vyznat? A ještě k tomu takový Outlookovský junior jako já?

 

outlook-pred

Mnoho programů, včetně Outlooku, v současnosti bohužel doplácí na své funkce. Na to, že se snaží nabídnout co nejvíce. Hodně se to dá ošetřit dobrý designérem a tím, že budeme využívat podsekce a podnabídky. Jenže my nechceme nového uživatele zabít přemírou oken. Chceme aby se mohl orientovat ve své práci a ve svých účtech na Facebooku mimochodem :o). Chceme to my, vy i oni. Po jistých úpravách sice vypadá Outlook mnohem použitelnější,

 

outlook-poale pořád to není prostě ideální. Nadpisy Pošta a Inbox jsou například naprosto k ničemu. Bohužel se jich zbavit nelze nebo se nepřišel na to jak. Designem dnes však u mě vítězí Live Mail a nezkoušejte říct, že ne:

live-mailLive Mail je typickou ukázkou skvělého designu. Je zaměřen na jednoduchost použítí, přitom však nejsou potlačeny funkce a možnosti tohoto programu a mimojiné je naprosto úžasně synchronizován do Live Family.

“Tak krucinál!”

Proč to ještě nikdo z Outlookovského týmu nepochopil a nedokázal navrhnout lepší uživatelské rozhraní?

Reklamy

8 Responses to Když programátor vítězí na designérem

 1. Jirka says:

  Protože oba dva jsou úplně jiná liga! Live mail = aplikace pro domácího uživatele. Tomu stačí poslat email, přijmout email, ty pokročilejší ještě přidat něco do kalendáře.Velky Office Outlook je něco jiného. Jednak vychází z programů rodiny office a pak není to jen o poště. Je to o kalendářích, sdílených kalendářích, úkolech, delegování úkolů… Prostě pro spousty práce společnou z kolaborací.Až jednou se dostaneš do opravdového pracovního procesu, se spoustou úkolů, schůzek, záplavy mailů atd, velký otlak opravdu oceníš!

 2. Štěpán says:

  Tu nejde o funkce. Jde o to jakým způsobem ty funkce nabídneš. Live Mail by mohl mít klidně funkce Outlooku a zachoval by si přehledný design.

 3. Vladimír says:

  Přešně jak píše JP – velkej Outlook je primárně spíš organizační SW, než mailový klient (i když ho tak většina lidí nepoužívá)

 4. Štěpán says:

  A já bych mohl zase opsat svůj předchozí příspěvek. Chápu že Outlook má nabídnout všechno možné, ale nacpat to na hlavní stranu po spuštění … to není řešení.

 5. Matěj says:

  Líbí se mi jak Live Mail, tak Outlook, ale daleko radši používám Outlook právě proto, že mám všechno hned na očích – maily, úkoly a události. Abych to shrnul – Live Mail ano, ale nesdílím názor, že by tímhle GUI mohl mít funkce Outlooku.

 6. Jiří says:

  Až ty ony funkce navíc budeš potřebovat, oceníš Outlook.

 7. Miroslav says:

  ja si také nejdřív myslel jak je to nepřehledné, ale když člověk začne používat všechny ty funkce, tak teprve zjistí, že je na té úvodní stánce chce mít, že chce hned klinkout na to a to

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: