Vstup do velkého světa

Jsem mladý a o politiku jsem se nikdy zvlášť nezajímal. Můj zájem stoupl ale až v době, kdy jsem oslavil osmnáctiny. Stal jsem tam plnohodnotným voličem.

Rozhodl jsem se, že s tím zkusím něco udělat a převzít za sebe odpovědnost. Chtěl jsem alespoň minimálně pocítit ten pocit, že mám nějakým svým hlasem možnost rozhodovat o osudu této země. Moje podmínky byly jednoduché, chtěl jsem dát hlas těm chytřejším, těm pracovitějším. Dvě největší strany ODS a ČSSD se však hádají jak haranti na písečku a já jen nevěřícně kroutím hlavou.

Při cestě autem jen sleduji billboardy, kde jedna strana napadá tu druhou.

Politika? Děkuji nechci.

Reklamy

20 Responses to Vstup do velkého světa

 1. Petr says:

  Jen bohužel nevidím toho třetího, který by se smál.

 2. Lukáš says:

  Kdybych mohl volit, volil bych asi EDS. Pokud teda myslíš volby do euro-parlamentu.

 3. Jiří says:

  Tak to dělej jako já. Chci si splnit svoji povinnost, abych se cítil jako správný občan který šel k volbám a nevykašlal se na ně, ale zároveň nevím, které "menší zlo" volit, tak dám hlas tomu největšímu outsiderovi, který nemá nejmenší šanci na výhru. A je to 🙂

 4. Štěpán says:

  @JE: To asi dělá hodně lidí. 🙂 Včetně obou mých rodičů.

 5. Jirka says:

  JE: To je ale zcestná myšlenka imho. Pokud to hodíš nějaké ministraně, co se tam nemá šanci dostat je to jako by jsi tam nešel. A pokud tam nejdeš, tak tím vlastně podporuje (převážně levicové :)) strany s vysokou volební morálkou 😦

 6. Matěj says:

  Jirka Prášek: Levicové strany s vysokou volební morálkou? Nezlob se na mě, ale ta věta je celá špatně ;-)!

 7. Vladimír says:

  a co má jako ODS dělat? minulý volby se chovala slušně a nechala se napadat od ČSSD…a jak to dopadlo víme. Je moc zajímavý, že jen co rozjela kampaň "oko za oko, zub za zub" tak se podle průzkumů preference mění 🙂

 8. Matěj says:

  Vláďa: Já se snažím vzpomenout si na dobu, kdy byla ODS (ne jen Topolánek, ale celá ODS) slušná… Zároveň se snažím vzpomenout si na chvíli, kdy se Paroubek nechoval jako idiot.Jinak, ohledně těch voleb – myslím si, že dávat hlas pidi straně je pokrytectví a de facto se to rovná tomu k volbě nejít. Podobně nesmyslné je pro mě dávat hlas KSČM nebo KDU-ČSL – to jsou obě strany, které si nevidí do huby a nevědí, co vlastně chtějí a s kým to vlastně chtějí. Když se řekne SZ, vybaví se mi mravokárce Bursa, který by měl spíš než politika dělat politického komentátora. Pro mě jsou tu alternativy pouze ČSSD a ODS, nechť si každý zvolí, která je mu bližší, ale pro Boha – nedělejte to podle vystupování jejich frontmanů!

 9. Vladimír says:

  KDU-ČSL ví přesně co chce – chová se už léta jak modelka/zlatokopka – sama nic neumí a tak jde s tím, kdo jí nabídne nejvíc 😉

 10. Jirka says:

  VL: S tím přesně souhlasím. Nepamatuji, že by v nějaké koalici kdykoliv chyběli. Zkrátka oni se vždy "přiserou" tam, kde je moc.

 11. Li says:

  A divíte se, když to tu jede podle systému – kdo má moc, má i pravdu…? Pak na to ti slušní doplatí.

 12. Martin says:

  Obávám se že i kdyby tu byla politická alternativa ve formě velice slušné strany s vynikajícím volebním programem, stejně by neuspěla už jen kvůli tomu, že by jí většina nepochopila. Ona ta děvka politika se chová přesně tak, jak se chová většina národa… je to jako s kapitalismem… vcelku není špatný, ale když se zapomenou nohy na zemi máme tu najednou nadprodukci krámů a zbytečností… s politikama jakbysmet… jsme v ekonomické a navíc i politické krizi… Mrzí mě snad jen to, že dosud valná většina skutečně nechápe, že politici tu nejsou od toho pomáhat lidem ale zejména sobě… Politik nikdy nic nezmění, nemá na to – svět mění věda, pokrokový lidé (nepolitici), schopní – naproti tomu stojí sobci, diktátoři a dementi u kormidla. A většina ofcí se vždycky nechá překecat tím "bude nám lépe bez práce a zadarmo" než "musíme všichni napnout všechny síli aby nám bylo lépe".

 13. Jiří says:

  MG: Nemyslím si, že by to bylo pokrytectví. Možná právě "oni" dostanou potřebný počet hlasů, a něco s tou naší zemičkou konečně provedou. A jestli je to špatný rozhodnutí, tak jejich vláda tu není na pořád.Jinak, koho by jste potom chtěli volit? Jeden nadává na druhého, slibuje hory doly, ale jakmile volební čas utichne, utichnou i sliby politiků. Popravdě, já se v nich vůbec nevyznám, a všichni "ti", kteří denně usilují o náš hlas v televizi, na bilboardech, novinách, a jiných, námi placených místech, jsou mi u p*****, neboť vím, že stejně nic neudělají. Po další roky akorát budeme nadávat při večerních zprávách na to, co si zase na nás vymysleli.

 14. Lukáš says:

  Volit stranu která nemá skoro žádnou šanci není pokrytectví, pokud sdílíte její ideje.

 15. Matěj says:

  Martin Svoboda: To je ono "rent-seeking", ekonomický velikán Gordon Tullock to řekl hezky:"Politici a byrokraté se chovají stejně jako obchodníci – chtějí maximalizovat své osobní blaho a vytvářet pro ostatní blaho jako vedlejší produkt.Politici představují svou politiku, aby vyhráli další volby."("Politicians and bureaucrats behave just like businessmen. They’re trying to maximize their own well-being and produce good for other people as a by-product. Politicians introduce policies because they want to win the next election.")

 16. Li says:

  MS: Já myslím, že to není v tom, že by je lidé nepochopili. Ale ono je opravdu mnohem pohodlnější poslouchat , že něco bude bez práce, bez úsilí, zadarmo atd. a chtít tomu věřit To je to samý, jako když se koukáš na nějakou blbou reklamu na tabletky, po kterejch se můžeš ládovat čím chceš a zhubneš. Je to pekelná blbost, ale spoustu lidí na to naletí – ne proto, že by byli až tak hloupí, ale protože je pohodlné a příjemné tomu uvěřit. Všecko, co vyžaduje nějaké úsilí, prostě není populární…jenom si nejsem tak jistá, jestli to zachrání věda – zatím mám spíš pocit, že ta moc vítězí nad čímkoliv 😦

 17. Lukáš says:

  Jojo, když chtěj lidi všechno zadamo, je jasný že nebudou volit ODS která zavedla poplatky. Ty reportáže na Nově mě vždycky dostávaly. Důchodci tam nadávaj na poplatky. Ale kde jinde by se na to měli brát peníze? Jasný, důchodcům to leze do peněz ale nejsou to převážně oni kdo využívají zdravotnictví?

 18. Lukáš says:

  http://www.moolker.cz/2009/01/ticet-korun-za-nvtvu-doktora-je-rj-na.html tento článek bych dal přečíst všem brblajícím důchodcům

 19. Filip says:

  Do politiky nevidím. Přesto si myslím že poplatky byly nutné zlo. Ve chvílích kdy přišly na ně naše zemička nebyla vůbec připravena, každý byl rád za každou korunu a povinnost platit za rychlou prohlídku jen stupňovala ono rozhořčení. Proto si také lidé stěžovali, proto politikům došlo že v Čechách tenhle systém nemůže fungovat. Ohánět se tím že co funguje v USA bude fungovat i tady je blbost sama o sobě.

 20. Jindřich says:

  Nice nice, Štěpko

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: