Bingujeme

Ono sloveso vytvořené z názvu nového webového vyhledávače mi až nápadně připomíná heslo obávaných strážců vesmíru: Morfujeme! A jistým způsobem to až neuvěřitelně dobře padne do kontextu. Přerod na Bing je prostě morfací.

Popravdě nevím zda-li je Bing kvalitnější než Google. Zatím je v začátcích a je dost nesmyslné jej hodnotit. Ale už jej mám jako domovskou stránku a abych pravdu na jazyk vzal, možná za to ani tak nemůže jeho opravdu pěkná provázanost s Windows Live ale spíše to, že moje současná a vskutku pohnutá ideologie mě prostě nutí instalovat a používat všechno od Microsoftu. Bez ohledu na to zda je konkurence lepší.

Ale rozhodně se nedá Bingu upřít, že má tendenci a marketingový tým dost velké sebevědomý na to srazit do kolen dosud nejlepšího poskytovatele vyhledávání. Google je dnes stejnou módní značkou jako Apple a o Microsoftu stále platí mínění, že vše co je od něj, je špatné. I proto možná do názvu své nové služby nikterak nekomponoval čtyři barevné odstíny či do toho cpal jméno redmondské firmy.

Bing má našlápnuto dobře, jen aby MS nic spíše “nepobingoval”.

Ale co vy? Používáte už Bing?

Reklamy

4 Responses to Bingujeme

 1. Matěj says:

  Ano, zkouším Bing. Popravdě – jestli nahradím domovskou stránku, která je nyní Google, ještě nevím, ale asi jo. Jestli nahradím vyhledávač v IE? No… O tom popřemýšlím ještě silněji. Ale jinak, jak už bylo mnohokrát řečeno – nemá smysl na Bing nahlížet z pohledu Čecha – český Bing je pouze převlečený Live Search s pár drobnostmi navíc, změněným pořadím zobrazování výsledků a bezkonkurenčně nejlepším hledáním obrázků. Americký Bing ja ale míle od toho českého – live náhledy videí (Google je silně pozadu) a další skvělé fičůry, které (bohužel) zatím frčí jen v US… 😦

 2. Štěpán says:

  Úplně tak převlečený Live Search to není. Nový bing má taky nové jádro a tak výsledky řadí a jinak zohledňuje jinak. Nicméně US verze je prostě dovybavenější. Ale snad MS nebude tak hloupý aby do reklamy nacpal sto melounků a pak nespustil pár modulů i pro jiné země než US.

 3. Jindřich says:

  Teda já ti nevim Štěpáne, možná až se to víc rozjede, zatim asi zůstanu u velkého bratra Googlu, sorry 😀

 4. Jiří says:

  Tak ač jsem změnil cca před půlrokem názor na to, že MS je špatný a vše od něj také, tak přeci jenom Google je tu už s námi nějakou dobu, a má zkušenosti, které MS nezaplatí ani stomilionovou reklamní kampaní. Takže stále Google.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: