Návrat do pravěku

Jednoduše jsem vyměnil supermoderní Live Mesh se vzdálenou plochou, zobrazovačem stavu stahování a uploadu a možností dělit své sdílené složky i mezi dalšími uživateli, za generační starší Live Sync. Proč? Protože Live Sync je rychlejší a stabilnější. Zatímco Live Mesh kolikrát nějakým nedopatřením pár složek a souborů přehlédl (tzn. nesynchronizoval ačkoliv by měl), Live Sync jede prostě rychleji. Kopíruje v řádech sekund, nezapomíná a taky je tu další skvělá vlastnost a to sice vyžádání souboru. V případě že synchronizujete větší množství souborů, nemáte u Live Mesh jakoukoliv kontrolu nad tím co kopíruje dříve a co později. To je v Live Sync mnohem lépe pořešené. Stačí poklepat na dotyčný soubor a Live Sync se zaměří na jeho přenos. Všechny ostatní přenosy dočasně zapauzuje.

Výhodou Live Sync je také jeho potřeba HW nároků. Zatímco Live Mesh byl schopen z RAM paměti doslova ukrást úctyhodných 70 MB, Live Sync si alokuje paměť v řádech jednotek MB.

Návrat zpět má ale i své nevýhody. Je třeba oželet to, co jsem u Live Meshe vychvaloval na začátku. To hlavní však je,že Live Sync má správu řešenou přes webové rozhraní na vzdáleném serveru, takže nastavování synchronizace je dost zdlouhavé (to už neplatí pro sync jako takový).

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: