Óda na Windows Update

Jestli současná (i když ona je současná už pár měsíců) diskuse na téma Opera ve Windows něco přinesla, tak je to všeobecná myšlenka zavedení repozitářů do našeho oblíbeného operačního systému. Ta myšlenka je docela pěkná, svěží. Servery jako stahuj, slunečnice apod. by umřeli a na jejich místo by nastoupila jakási klasická formulářová aplikace napojená například na Windows Marketplace – nejsem vyloženě proti. Nicméně napadla mě v souvislosti s tím mnohem sofistikovanější myšlenka.

Jelikož těch služeb, přiznejme si, využíváme až mnoho, nestává se málo, že tyto služby mají určitou potřebu updatovat. Nezřídka pak takový update probíhá přes nějakou natvrdo nasazenou službu na pozadí systému nebo přes program spuštěný v trayi. A jelikož se tyto služby spouští ihned po spuštěny systému, žerou nám dost času s inicializací.

Proč tedy nesjednotit Windows Update pro updaty všech programů? Není taková myšlenka jednoho updatovacího kanálu přímo spásná?

Reklamy

7 Responses to Óda na Windows Update

 1. Lukáš says:

  Nevím jestli by Microsoft chtěl takto podporovat programy třetích stran. Ale jinak si myslím, že by to bylo pohodlné – prostě by se ve Windows Update nastavil další program který se má updatovat, a bylo by vystaráno.

 2. Petr says:

  Též si nemyslím, že je to proveditelné. Pro výrobce běžného softwaru by vždy "vyšlo levněji" naprogramovat vlastní řešení, než využívat služeb Windows Update, třeba i za velice nizký poplatek.

 3. Petr says:

  Ale rozhodně by nám to usnadnilo život…

 4. Štěpán says:

  Já si myslím, že proveditelné by to bylo – výrobce softwaru si pro vlastní řešení musí platit vlastní server a musí programovat řešení. Kdyby se našlo dost zájemců na možnost Windows Update, určitě by to bylo levnější než si platit vlastní server.

 5. Matěj says:

  No, že by to stálo stejně, si nemyslím. Znám spoustu programů, které to mají řešené primitivně tak, že se přes FTP (nebo jakkoliv jinak) připojí k serveru, zjistí verzi souboru v internetu a verzi programu v PC a jednoduše stáhne instalátor, který aplikaci přeinstaluje – dělá to tak velká spousta free aplikací. Samozřejmě Firefox to má maličko jinak a na podobném sofistikovaném principu funguje i Windows Update. Otázka je, zda by se s tím lidem chtělo dělat/programovat…

 6. Štěpán says:

  Microsoft by mohl jít více vstříc. Rozhodně by mohl nabídnout již hotové kódy, které by se dali jen do aplikací a bylo bylo by vystaráno. Uživatel, který by si platil místo na MS Windows Update serveru by pak jen podle dané systematiky umisťoval nové soubory.

 7. Anthony says:

  Myslíš spíše něco jako Yum, ne?

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: