Síla knihoven, ripování a synchronizace

* Pokud vás tento článek pohoršuje, není to náhoda. *

Nechápu lidi, kteří v roce 2009 své MP3 strkají do různých složek na disku a zavádí si do nich vlastní architekturu řazení dle autora, interpreta, roku, alba apod. Tuto člověka zcela zavržení hodnou práci za mě už pár let dělá automatická knihovna – konkrétně knihovna v Media Playeru. Celý princip je prostě naprosto geniální, dle tagů, které jsou obsahem každé skladby lze tyto písničky nějak řadit na monitoru. O fyzické umístění souborů a jejich složkovou strukturu se člověk nemusí starat. Pokud chci nějakému albu doplnit obrázek není to problém, zároveň není problém změnit jakýkoliv tag u písničky popřípadě celá alba slučovat do jednoho. Takové třídění MP3 ve vaší knihovně je s Media Playerem velmi příjemná činnost. Člověk si prostě sedne s ranním čajem a projíždí svou knihovnu, lehkým stiskem delete klávesy maže nepotřebné skladby, alba, duplikáty apod. – Všechno na jeden klik, krása.

S Media Playerem lze rovněž výborně ripovat. Stačí nějaké CD vložit do mechaniky a zábava může začít. Výběr formátů, kilobitsekund a dalšího. Media Player je prostě chytrý přehrávač. Poskládá písničky na váš disk do složky s hudbou dle tagů, takže zachová i pořádek ve složkách. Po celou dobu ripování lze samozřejmě poslouchat jiné písničky, rip se odehrává na pozadí.

Jestliže jsem v prvním odstavci kroutil hlavou nad amatéry využívající vlastní diskové třídění MP3 na disku, teď musím kroutit i nad těmi, kteří své písničky na přehrávač nahrávají Copy&Paste metodou. Media Player má toto pořešené  dlouho. Ano, mám na mysli synchronizaci. Hrabat se ve složkách nemá přeci nikdo za potřebí. Stačí songy přetáhnout do příslušného okénka a klepnout na tlačítka. Media Player sám optimalizuje datovou hloubku, formát tak, aby šel v daném zařízení přehrát. Navíc společně se vším zkopíruje i obrázky alb což je u takového špičkového telefonu jakým je HTC Touch HD docela důležité.

Vlastní složkovou architekturu už roky nepoužívám. Všechny písničky házím do profilové složky s hudbou, kterou má automaticky založen každý uživatel Windows. Speciální diskové oddíly pro písničky už zakládají jen děti a amatéři. Větší idioti si svou hudbu hází do složky ‘Nová Složka’ na plochu.

Pokud vlastníte iPhone, musíte kvůli tak primitivní věci jako je kopírování písniček stahovat software od Apple, který neumí vůbec nic navíc nad již integrovaným Media Playerem. Toto nechápu, svědčí to pouze o ubohosti Applu natahat vám do PC každou kravinu navíc. iPhone jako takový je super, ale spousta sraček okolo ho jen zbytečně brzdí a shazují jeho úroveň. Navíc iTunes nejsou naprogramovány nijak dobře a spousty, jinak spokojených Appláků, si u nich stěžuje na časté zamrzání a padání.

Reklamy

7 Responses to Síla knihoven, ripování a synchronizace

 1. Vladimír says:

  to sice krásně funguje, ovšem za předpokladu, že máš všechny MP3 správně otagovaný….já mám otagováno cca 10% 🙂

 2. Petr says:

  Klidně se přiznám, že jsem idiot a ačkoliv k přehrávání používám pouze WMP (via knihovna autorů, skladeb, alb), pak mám prostě rád pořádek v adresářové struktuře na disku (ostatně se jedná o vývoj, který se se mnou vleče od prvního počítače, samostatný adresář na dokumenty, filmy, hudbu a nejlépe tehdy ještě na sekundárním disku).A pravdu VL má, pokud uživatel je líné ****** a všechny jeho MP3 jsou AudioTrack XX / Album / Artist pak je jakákoliv knihovna marná …Ostatně bych tady tedy očekával spíše využití WMA 😉

 3. Štěpán says:

  @VL: On to umí dokonce WMP sám otagovat. Na základě profilu zvukový stopy. Porovná to s nějakou databází a stáhne cover, tagy apod.

 4. Petr says:

  ŠP: Úspěšnost zhruba 72 % (reálná měření – chtěl jsem nechat takto otagovat přes 20 GB hudby).

 5. Štěpán says:

  I proto by se mi do budoucnosti líbila jakási sdílená databáze na P2P technologii, kde by se tagy a covery porovnávali mezi uživateli.

 6. Petr says:

  ŠP: Myšlenku máš, naprogramuj a skliď ovace. IMHO by nebylo potřeba, pokud by se již od začátku hudebná vydavatelství chovala rozumně (stejně jako neplatící zákazníci).

 7. Štěpán says:

  @PV: Jo no, je pořád dost vydavatelství, co na tagy kašlou.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: