Windows Mobile 6.1 – průser na poli mobilních řešení

Jistě všichni víte, že telefony s operačním systémem Windows Mobile 6.1 jsou naprosto nejlepší. Lepší než ten hrozný a neovladatelný iPhone. Vždyť iPhone nemohu použít ani jako modem nebo na něm jednoduše posílat soubory přes Bluetooth. Je to přece pravda – říkal to RH a ten se nemýlí.

Pravdivá skutečnost však je, že operační systém Windows Mobile je naprostou noční můrou pro dnešní telefony. Z HTC Touch HD dělá tento OS nepoužitelnou sračku a iPhone se se svým 3GS modelem HTC vyloženě směje do xichtu. Windows Mobile jednoduše zaspal dotykovou revoluci telefonů. Různé velké mobilní korporace se snaží tento náskok dohnat třeba SPB Mobile Shell nebo Touch FLO 3D nadstavbou – ale jedná se často o nedodělané pokusy a hříčky. Takové Touch FLO 3D vám nahradí jen Today obrazovku (tedy úvodní obrazovku telefonu). Stačí otevřít kontakty a jste v tom – v tom hrozném Window Mobile 6.1.

Ano – je pravda, že pokud chcete mít z iPhone ne bezva telefon ale super telefon, musíte jej hacknout (jailbreak) a poté do něj nahrát tunu aplikací. Jenže pokud si pořídíte HTC telefon, dostanete vyloženě nepoužitelný bullshit s hrozivým operačním systémem a pokud jej chcete dostat na použitelnou úroveň, ujdete cestu mnohem náročnější a delší než v případě “toho zlého a zasraného iPhone pro chudé”. Naštěstí pro nás – inteligentní 2procentní vrstvu skvělých a pracovitých lidí, kteří si kupujeme chytré a drahé telefony s posraným operačním systémem existuje Dutty a jeho naprosto špičkové ROMky. Teprve s těmito ROMkami se z vašeho HTC Touch HD nebo HTC Touch Diamond stane skutečný iPhone killer.

Muselo to ze mě ven! – Chcete okamžitě použitelný, rychlý a bezproblémový telefon? Kupte si iPhone. Chcete telefon pro chytré a pracující lidi, který si před pořádným používáním musíte hacknout a šťourat se v něm 3 týdny aby byl skutečně kvalitní a teprve poté jste se mohli smát iPhone? Kupte si HTC.

Ne že bych neměl svoje HTC Touch HD rád – ale skutečně ho miluji až teď, kdy se mi konečně podařilo úspěšně přefleshovat ROMku a rozběhnout posílání SMSek.

Reklamy

6 Responses to Windows Mobile 6.1 – průser na poli mobilních řešení

 1. Anthony says:

  Skutečně nevím, na co si vlastně stěžuješ. Pokud chceš srovnávat Touch HD s novým iphonem, tak vezmi v úvahu, že Touch HD je tři čtvrtě roku starý telefon – což zrovna v této době dělá celkem dost.Prostě nemohu souhlasit – mám už asi 14 dnů HTC TP 2 s win mobile 6.1 a jsem naprosto spokojený. Reakce telefonu je skutečně svižná, Touch FLO 3D (v2) je výborně integrované do celého systému (byl jsem zvyklý na SBP Mobil shell), roztomilá je provázanost s facebookem. Dostaly mne takové vychytávky jako to, že po kliknutí na kontakt mohu velmi jednoduše filtrovat i další události s kontaktem spojené (maily, sms, hovory, facebook (je-li) atp.)Podotýkám, že kromě běžné sady nástrojů, které používám na win mobile už léta (mobipocket, sshčko, regedit atp), jsem nemusel udělat nic a vše funguje skvěle.

 2. Štěpán says:

  Já si stěžuji na samotné rozhraní Windows Mobile 6.1, které se prostě prstem ovládat nedá. Je fajn, že HTC se snaží toto řešit vlastními aplikacemi a nadstavbami na telefonní seznam, Touch FLO apod. jenže je to jen poloviční řešení. Nevím jak moc dobře má HTC TP 2 vyřešený třeba budík, ale ten byl na původní ROMce HTC Touch HD naprosto strašlivý.

 3. Vladimír says:

  jo, dotykové rozhraní je jediné, v čem má iPhone navrch…ale co se týče funkcionality, tak ho pobijou i starý WM5 ;-)no a já určitě preferuju funkcionalitu před ústupky vlastní pohodlnosti…

 4. Matěj says:

  Štěpáne, jde jen o to, z jakého pohledu se na věc díváš a taky, kdy jsi do WM "nastoupil". Pro dlouhodobé uživatele WM zařízení je současná doba naprosto nepochopitelná – léta používali stylus a na telefonech pracovali a najedou chtějí všichni jen prst a multimédia, tedy chtějí iPhone. Já se k téhle skupině hlásím taky – mám rád ovládání prsty, ale to hned a jen tak nejde. TouchFlo 3D z Diamonda 1 nebo HD je dobré, TouchFlo 3D z Diamonda 2 či TP2 je výborné, ale nové TouchFlo 3D 2.5, které se připravuje, je už skoro dokonalé a do původního rozhraní WM se skoro nepodíváš.WM 6.5 a pak především WM 6.5.1 už budou v tomhle ohledu o řád lepší, ale jak tvrdí i sám Mircosoft – WM 7 teprve bude zásadní změna. Tu si ale pravděpodobně na našich přístrojích neužijeme (multidotyk a další fičůry).

 5. Jiří says:

  Takže zůstávám u své Nokie…

 6. Vladimír says:

  JE: ale no tak… 🙂 ble….

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: