Reakce na články Patrika Vogla

Psáno v afektu. Berte s nadhledem…

Všeználek a překrásný super-nadaný člověk. Muž, který ve 13 pracoval pro Microsoft (jako umývač oken?) Patrik Vogl rovněž zvaný jako kinderhulán haní nejnovější verzi Windows Mobile 7 ještě před jeho oficiálním uvedením. Jinak řečeno soudí věc, kterou nikdy neměl v ruce. Samozřejmě mi to nedalo a musel jsem mu napsat svou oponenturu na jeho naprosto absurdní a zkreslený článek.

Ale… Tušíte správně – můj dlouhý komentář, kde jsem dopodrobna rozebral jeho SNB spis a reagoval na každou část jeho propagandistického Apple díla nebyl schválen a nebude tedy k vidění na jeho webu. To svědčí o jediném – Patrik Vogl prostě není schopen rozumně argumentovat, není schopen se čelem postavit k člověku s jiným názorem a rozumně diskutovat. Zkrátka je to prostě zakrnělé dítě. Nebo možná ani to ne. Je to přesně tak jak to vypadá… Nemám Patrika Vogla rád. Nebudu ho mlátit. Ale odsoudil jsem ho po morální stránce, odsoudil jsem ho jako člověka. Není to stvoření připravené pro demokratické uspořádání státu. Zkrátka cenzuruje…
Co se týče mě: Osobně jsem nikdy nesmazal komentář ze svého blogu. I když jsem udělal hovadinu a napsal třeba naprosto sprostý a zlý článek, nechal jsem na sebe házet kritiku. Nejsem tak pokrytecký jako RH nebo Vogl. Když napíšu koninu, nechám ji zde. Nejsem bezchybný. RH ani Vogl si to o sobě ale nemyslí.
Aby však můj komentář nepřišel nazmar, nechám ho zde. Jako doklad o tom, že na články Patrika Vogla se dá docela rozumně argumentovat.
"Až třívteřinové nudné efekty" – Nevím jak někdo může hodnotit efekty a rychlost u systému, který je ve stádiu alpha. Asi člověk co neví jak se vyvíjí software na telefony.

"Naprosto neergonomické řazení položek" – Je tak ergonomické jak bude uživatel chtít. Na rozdíl od iPhone kde si člověk může maximálně různě rozházet ikonky na aplikace.

"Jakési podivné a nepřehledné" – Není podivné, není nepřehledné a už vůbec není jakési. Je prostě jiné než iPhone. Jednoduší založené na typografii. Není závislé na gradientech jako iPhone OS.

"Dlaždice na Today obrazovce" – Do dlaždic se dá nacpat víc informací než jen do číslovky nad aplikací na iPhone. Lepší řešení.

"Brutálně vysoké hardwarové nároky" – Ano. Protože od Windows Phone se čeká, že bude umět z internetu stáhnout soubor či na něm pustit Silverlight aplikaci. Opět narozdíl od iPhone, který si o něčem takovém může nechat zdát.

"Samozřejmě dlouhé odezvy či sekání systémů a těch božských efektů." – Opět. Jak někdo může hodnotit Alpha verzi systému? Viz. hned první bod mé oponentury.

"Nechápu, jak si někdo může koupit nové HTC HD2 a nainstalovat Windows Mobile 7 – můj Apple iPhone 3G je dvakrát tak rychlejší stroj a skvěle se na něm pracuje. Windows Mobile 7 je zmetek a hnus, který je zcela k ničemu." – To je dost sporné. Já nevím jak někdo může říct, že se mu na iPhone skvěle pracuje a pak může říct, že na WM7 se tak dobře pracovat nebude? Vy jste ho měl v ruce, že o něm víte tolik? Že hodnotíte ergonomii a pracovní postředí? Zkrátka jsou vaše argumenty vycucané z prstu, postavené na domněnkách z pár videí.
Reklamy

One Response to Reakce na články Patrika Vogla

  1. Martin says:

    Souhlas

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: