Courier je mrtev

Znali jste Microsot Courier? Nejinovativnější zařízení od Microsoftu, které by pohodlně smetlo iPad ze scény? Projekt, který mohl změnit náš pohled na notebooky je nyní zrušen a nikdo neví proč. Přitom se jednalo o nejsilnější a nejpravděpodobnější vizi toho, jak by mohly tablety postupně nahradit laptopy v profesionální sféře.

 

Courier byl dokonalý svými dvěma obrazovkami. To největší co lidem na iPadu chybí je totiž práce ve dvou aplikacích zároveň. Například tvorba nějaké prezentace v KeyNote a přitom mít někde pohodlně spuštění WebBrowser je nenahraditelný systém, který nenabídne pohodlně ani velký počítač. To měl řešit právě Courier. Přitom by se dala dolní obrazovka využít jako klávesnice, čtení knížek by bylo rovněž pohodlné. Dovedete si představit ty možnosti využití? Ty různé kombinace, tu představu, kdy nějaká zaměstnankyně korporátní společnosti hovoří v nějakém video-callu na Courier na obrazovce jedné a přitom pohodlně pracuje v Outlooku na obrazovce druhé? Byl jsem přesvědčen a stále jsem, že projekt Courier je jeden z nejlepších, které kdy Microsoft za svou historii připravoval a nyní je Courier mrtev. Bez dalších informací, bez řádného vysvětlení. Brečím…. tedy brečíme za Courier.

– Štěpán Pazderka, Vladimír Koča, Michal Vácha. 😦

Reklamy

7 Responses to Courier je mrtev

 1. Michal says:

  Posrali to, nechápu jaký lepší tablet čekají, že vymyslí 😦

 2. Matouš says:

  RIP je to hrozná škoda 😦

 3. Jiří says:

  Byl to mrtvý projekt od začátku. Vize sice byla pěkná, ale když ani nevědí, jestli začít od začátku, nebo udělat nadstavbu sedmiček. Apple byl rychlejší funkční, a hlavně má zasebou apple ovce.

 4. Štěpán says:

  Apple iPad si na práci moc nedokážu představit. Na hry a procházení fotek dobré, ale na bussiness určitě Courier. To zařízení mělo velké šance a stejně to takhle pohřbili a ani neudali pádný důvod. A to se mluví i o konci HP Slate i když ani pořádně nezačal.

 5. Jiří says:

  Ono nezáleží jen, zda-li je použitelný na práci, ale taky o penězích. Jestli se jim tržně nevyplatí, dělat takový stroj, tak nemá cenu se s ním dále zabývat. Apple byl prostě rychlejší. To co umí iPad, umí dobře, a hlavně rychle. Sice má svoji omezenou politiku, ale jak vydíš, nakonec i přes všechny výkřiky nás, má úspěch zaručen. Navíc Courier je přeci jen jiné zařízení, než tablet PC s Win7. A taková si dnes koupit můžeš.

 6. Štěpán says:

  Jde zase o to, že profesionální pracovní zařízení ti žádný jiný výrobce než Microsoft nevyrobí. Nikdo se nechce párat s ActiveSync pro vlastní systém. Microsoft by na podpoře Exhcange a SharePoint postavil celý Courier což je super. O tom se furt může Aceru, Asusu nebo nějakým neznámým čínským výrobcům jen zdát.

 7. Jiří says:

  Jen jestli by z toho MS neudělal ořezaný stroj, jakým je iPad, aby čekal, že bude mít úspěch. Pak to dopadne jak s WM7 a iPhone OS 4.0, či jaký mají pojmenování a číslování. MS nedá MT a Apple ho najednou do svých zařízení implementuje. Jeden se snaží kopírovat druhého, ale proč to nejde MS a Applu jo?

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: