SPB Mobile Shell 5.0 je teda hnus, velebnosti!

A nebylo tomu jinak ani dřív. Odjakživa je SPB Mobile Shell nejošklivější nadstavbou na jakýkoliv telefon a nikdo jej nechce. Jde o učebnicový příklad, jak nemá vypadat software. Designéři dělají design, který je let o 10 let pozadu. Nebo jinak –míchají všechny styly dohromady. Míchají průhlednost, gradienty i všelijaké barvy kompletního spektra. Výsledek podle toho pak tak vypadá.

Jenže nejsou sami. Někdy mi obecně přijde, že se celá mobilní komunita naprosto zbláznila. Autoři neoficiálních ROM, taky dost často nemají ponětí o designu obecně. Tam je hlavní důvod ten, že jde z větší části o programátory, kteří si upravují Splash Screen systému jen z důvodu, že na to mají. Chtějí si dokázat, že tahle ROM je ta “jejich”. Že ale úhledný HTC Sense na Windows Mobile někdo vymaluje do barev svého dětského pokojíčku je fakt hrůza. A pak to vystaví na web jak je borec, že se mu podařilo přebarvit bílé mráčky na žluto, červeno, modro!

image

Kdo další to neumí? Samsung v modelu Omnia – zde se podařilo autorům tohoto telefonu dohromady naflákat aplikace třetích stran vedle sebe s jejich defaultním skinem a oni říkají, že to byl zájem – mělo by to asi vypadat cool. Jenže nevypadá.

Nekonzistentní shluk všeho, co Samsung odkoupil od menších firmiček a nasadil na Windows Mobile. Tenhle balík aplikací třetích stran pak nazývají TouchWiz. Na ostatních platformách pak vypadá jinak a jediné co jej charakterizuje, je sloupec s Widgety na homescreen.

A SPB Mobile Shell 5.0 (jakožto dodatečně placený software) si nechám až nakonec. Zde je:

obrázek

Nějaké plus? Snad jen, že tenhle hnus vypadá na všech zařízeních opravdu stejně – stejně hnusně.

Kdo tedy vyhrává pokud budeme hodnotit design? Jednoznačně HTC s HTC Sense – ať už na Windows Mobile či Androidu. Přičemž na telefonních oknech se ve spojení s Cookies HomeTab 2.0 jedná o nejproduktivnější prostředí telefonu, které jsem měl možnost si ozkoušet.

Reklamy

One Response to SPB Mobile Shell 5.0 je teda hnus, velebnosti!

  1. kostbone says:

    No ja u sense vydrzel asi mesic. Druhej mesic jsem uz na launcher pro. HTC Sense se mi pibilo, ale oproti Launcher Pro preci jen plytva mistem na display. A jak vime, mista neni nikdy dost. 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: