Dokumenty–konečně použitelná složka

Protože jsem úchylem na profilové složky v systému (Hudba, Obrázky, Videa), docela dlouho jsem se potýkal s problémem, že složka Dokumenty prostě používat nejde. Je to dáno především historicky kdy byla tato složka pro mnohé programy jakýmsi odkladištěm všeho, co mělo co společného právě s profilem na, kterém se pracovalo.

Windows Vista to řešilo pomocí skryté složky AppData – bohužel programátoři jsou dost často líná prasata a tak složku dokumenty používají stále. A to třeba i v případě nejnovějších her, kdy si využívají Dokumenty na ukládání rozehraných pozic. I pro ně samozřejmě pod profilem existuje složka přesně pro toto, ale nikdo to prakticky, krom her dělané přímo Microsoftem, nevyužívá. Je to škoda.

Začal jsem to řešit. Od Windows 7 je filosofie profilových složek trošku jiná. Sice existují stále, ale odkazy na ně, které jsou ve Start Menu už odkazují na knihovny. To všichni známe – jedná se o zobrazovadlo obsahu několika předvolených složek. Toho se právě při problému s dokumenty dá perfektně využít. Prostě odeberete z knihovny odkaz na standartní profilové Dokumenty a přiřadíte ji nějaké vlastní složce. A jelikož jsem úchylem nejenom na profilové složky, ale i na synchronizaci, rovnou mám v knihovně zobrazené dokumenty ze sdílené složky přes Live Mesh.

Výsledek vypadá krásně a použitelně. Hurá Veselý obličej

 

image

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: